Європейська конвенція з прав людини та кримінальне право
Нет в наличии
Код товара: 141207
220 грн
Сообщить о наличии
Європейська конвенція з прав людини та кримінальне право
Автор:
Буняк В.С.
Количество страниц:
156
Год выпуска:
2020
ISBN:
978-966-667-755-9
Смотреть все характеристики
Издательство:
Язык:
українська
Переплет:
твердый
Бумага:
Офсетная
Виды изданий:
Свернуть
Доставка и оплата
Если заказ свыше 2000 грн
- по тарифам перевозчика!
Курьером по Киеву 1-2дня
- до 2000 грн
- 55 грн
- свыше 2000 грн
- бесплатно
Транспортными службами по Украине
- Укрпошта
- 3-7 дней
- Нова Пошта
- 2-3 дня
Оплата
Наличными, Безналичными, Visa/MasterCard
Описание книги Європейська конвенція з прав людини та кримінальне право
Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2,4, 7 та 11 до Конвенції» Україна визнає компетенцію Європейської комісії з прав людини приймати заяви на ім’я Генерального Секретаря Ради Європи про порушення Україною прав, викладених у Конвенції, та ст. 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. Таким чином, Конвенція є складовою частиною національного законодавства і має бути реалізована у правозастосовній діяльності судів, у тому числі з кримінального та цивільного судочинства. У системі нормативних актів України положення Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод мають силу закону та пріоритет перед іншими законами у випадках їхньої конкуренції. Приєднання до даної Конвенції покладає на держав-учасниць обов’язок привести своє законодавство у відповідність до європейських стандартів.
Рішення Європейського суду з прав людини мають специфічний вплив, оскільки держави - учасниці Конвенції, як правило, здійснюють певні заходи щодо гармонізації практики відповідно до його рішень. Позиція Ради Європи щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини відтворена у Рекомендації № К(2000)2 Комітету міністрів щодо перегляду справ та поновлення провадження у справі на внутрішньодержавному рівні у зв’язку з рішеннями Європейського суду з прав людини від 19 січня 2000 р. Хоча ні Суд, ні Комітет міністрів Ради Європи не можуть примусити державу до вжиття, наприклад, змін національного законодавства та загальноїьпрактики застосування законодавства. Але, в той самий час, не можна не визнавати, що рішення Суду мають прецедентний характер. Так, Суд ухвалює рішення у конкретних справах (статті 42,43,44), рішення та ухвали про неприйнятність заяв, що надходять до суду (ст. 45), звернення колегії членів Великої Палати з питань тлумачення або застосування положень Конвенції чи Протоколів до неї або інших питань загального характеру (п. 2 ст. 43) тощо. Велика Палата ухвалює постанови у конкретній справі. Крім того, поширена практика ухвалення Судом консультативних висновків щодо тлумачення Конвенції та Протоколів до неї. А з 2004 р. Суд почав приймати «пілотні рішення», які стосуються системних проблем держав ь; учасниць Конвенції. Останні вимушені приймати відповідні заходи щодо їх подолання. В той самий час, відповідно до Протоколу № 14 до Конвенції від 2010 р., було спрощено порядок розгляду скарг, з приводу яких Судом вже було ухвалено «пілотне рішення». При цьому Суд отримав можливість призупиняти розгляд усіх інших аналогічних справ до ухвалення «пілотного рішення».
Питання обов’язковості рішень Суду викликає дискусію у розумінні їх природи та меж прецедентності. Адже прецедентність рішень Суду накладається в межі «вузького» прецеденту. Загальнообов’язковість є ширшою за своїм значенням властивістю рішень Суду. Тому незалежно від характеру рішень Суду вони є обов’язковими для держав - учасниць Конвенції. Відповідно до буквального тлумачення зазначених вище міжнародних документів можливо дійти висновку, що для України є обов’язковими тільки рішення Суду, які ухвалені проти України. Але Суд виходить з універсальної обов’язковості практики. Такий підхід свідчить про правову визначеність та прогнозованість його рішень. А отже, у питанні застосу-
Оставить отзыв