Технологія керамічних будівельних матеріалів
Є в наявності
Код товару: 147773
680 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Технологія керамічних будівельних матеріалів
Автор:
Нестеров В.Г., Телющенко І.Ф.
Кількість сторінок:
744
Рік випуску:
2020
ISBN:
978-966-984-032-5
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
твердый
Бумага:
Офсетная
Формат:
70*100/16(170мм*240мм) Збільшений
Види видань:
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Технологія керамічних будівельних матеріалів
У історії, мабуть, залишиться загадкою, хто достовірно першим в земній цивілізації придумав випалювати глину, щоб отримати цеглу, черепицю, плитку, посуд і інші керамічні матеріали. Чи були це народи Месопотамії, індуси, китайці або єгиптяни? У будь-якому випадку незмінним залишається той факт, що мистецтво випалення цегли відноситься до найдревніших досягнень людства.
Тисячоліттями з вогню, води, повітря і землі створюється будівельний матеріал, який не можна порівнянний ні з яким іншим за своїми властивостями і довговічністю. Адже цегла і камені не горять - їх випалюють, за рахунок чого у них виробляється "імунітет" до вогню.
Цегла займає домінуюче положення серед інших будівельних матеріалів завдяки доступності сировини, довговічності будівель, що зводяться з неї, і їх архітектурної виразності, а також комфортності житла. Пріоритет серед керамічних виробів належить поризованій кераміці, структура пор якої виконує функцію повітряної подушки, сприяє високим теплотехнічним характеристикам при малій вазі стінової конструкції і, перш за все, сприятливому клімату житла.
За еталон комфортності будівель (за 20-бальною шкалою) прийнята стіна з дерев'яного бруса - 1 бал, з керамічної цегли - 3...4 бали, з ніздрюватого бетону - 6...7 балів, з силікатної цегли - 10... 12 балів, із залізобетону - 18...20 балів. Тобто, цегла за комфортністю йде відразу ж за деревом - найбільш комфортним матеріалом, а залізобетон є найменш комфортним.
При зведенні будинків з кераміки зберігається лісова зона, що вельми актуально для України. Адже для зведення 1 м2 стіни з дерева завтовшки 20 см потрібно 0,2 м3 ділової деревини. Це означає, що з одного дерева діаметром 25 см і заввишки близько 15 м виходить 0,3 м3 ділової деревини. Щоб побудувати котедж розміром 12x12 м і заввишки 6 м, потрібно близько двохсот таких дерев.
Кам’яноподібні стінові вироби є в Україні основним видом будівельних матеріалів. Кладка стін з цегли, керамічних і бетонних каменів і дрібних блоків широко використовується як при будівництві нових будівель, так і при реконструкції старих.
Зараз в Україні виробляється широкий спектр цегли для стінових конструкцій - як несучих, так і не несучих. Це, в цілому, сучасні екологічно чисті керамічні вироби, виготовлені з глини. Проте в практиці будівництва використовуються, в основному, повнотіла цегла і штучні камені з низькою порожнистістю. Стіни з Них мають високу теплопровідність, а невеликий розмір виробів істотно знижує продуктивність праці.
Залишити відгук