Затримання особи як тимчасовий запобіжний захід у кримінальному провадженні та адміністративне затримання. Актуальне законодавство та судова прак
Є в наявності
Код товару: 150192
510 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Затримання особи як тимчасовий запобіжний захід у кримінальному провадженні та адміністративне затримання. Актуальне законодавство та судова практика
Составитель:
Кількість сторінок:
380
Рік випуску:
2021
ISBN:
978-611-01-2198-9
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
мягкий
Бумага:
Офсетная
Формат:
70*100/16(170мм*240мм) Збільшений
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Затримання особи як тимчасовий запобіжний захід у кримінальному провадженні та адміністративне затримання. Актуальне законодавство та судова прак
Затримання особи є обмеженням його невід’ємних і основних прав та основоположних свобод. Тому ці заходи є крайніми заходами, які передбачені чинним законодавством України та міжнародними правовими актами. Застосування їх регламентовано і підстави такого застосування чітко визначені. Але спостерігається велика кількість прикладів, коли порушується чинне законодавство у вказаних відносинах.
Пропонований матеріал є спробою розібратися в цих правовідносинах та спрямувати увагу читачів на зміст правових норм, що регулюють ці відносини, визначити правові аспекти і підстави застосування цих заході щодо осіб, ознайомити з правовими позиціями судових інстанцій і надати основну судову практику.
Затримання особи притаманне кримінальному провадженню і, за вказаних у КПК випадках, застосовується в якості тимчасового запобіжного заходу. Усередині цієї правової інституції існує більш докладна градація, тобто затримання у сенсі кримінально-правової є різним. Ці види затримання мають суттєві відмінності. Вони відрізняються за метою, підставами, процесуальним порядком застосування та суб’єктами здійснення.
Окрім того застосовується затримання в адміністративному порядку у відповідності до приписів КУпАП. Таке адміністративне затримання особи допускається з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, та для встановлення особи. Ці заходи відрізняються від кримінально-процесуального затримання підставами, метою і правовим забезпеченням.
Проте усім цим заходам притаманні і загальні риси, що й викликає плутанину та непорозуміння. Таким чином, загалом усі вказані затримання обмежують права і свободи людини, а тому мають здійснюватися у суворій відповідності до норм чинного законодавства. Конституція України гарантує: «кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника» (ч. 4 ст. 29).
Це видання буде в нагоді як практикуючим спеціалістам правникам, так й здобувачам юридичної освіти та їх викладачам. Так само великий інтерес до вказаного матеріалу має бути у широкого кола вдумливих читачів.
Залишити відгук