Старий Хрещатик і його домовласники
Нет в наличии
Код товара: 130540
700 грн
Сообщить о наличии
Старий Хрещатик і його домовласники
Автор:
Третьяков А.П.
Количество страниц:
328
Год выпуска:
2019
ISBN:
978-966-8620-24-9
Смотреть все характеристики
Издательство:
Сучасний письменник
Язык:
українська
Переплет:
твердый
Бумага:
Офсетная
Формат:
60*84/16(145мм*200мм) Средний
Свернуть
Доставка и оплата
Если заказ свыше 2000 грн
- по тарифам перевозчика!
Курьером по Киеву 1-2дня
- до 2000 грн
- 55 грн
- свыше 2000 грн
- бесплатно
Транспортными службами по Украине
- Укрпошта
- 3-7 дней
- Нова Пошта
- 2-3 дня
Оплата
Наличными, Безналичными, Visa/MasterCard
Описание книги Старий Хрещатик і його домовласники
Хрещатик - найголовніша вулиця Києва, визнаний символ столиці України, одна із найважливіших її артерій, що сполучає три історичних райони - Старе місто, Печерськ та Поділ і три центральні площі - Європейську, Незалежності, Бессарабську. Кожен хрещатицький будинок має свою історію і своє обличчя, завдяки чому Хрещатик завжди залишається неповторним. Але якщо Києву понад півтора тисячоліття, то вік Хрещатика налічує трохи більше двох сотень років. І все-таки це - головна вулиця, хоч і найкоротша з поміж центральних магістралей європейських столиць: усього 1200 метрів.
Проте навіть двохсотлітня історія майже не залишила сліду на сучасному вигляді вулиці: під час Другої світової війни більшість будинків на Хрещатику було висаджено в повітря. Тож разом з їхніми уламками розчинилися у часі спогади про розкішні екіпажі, перший кінний трамвай - конку, про гасові ліхтарі, дам у кринолінах... Хрещатик XIX століття був своєрідним Новим Світом, що давав прихисток багатим прибульцям. Його мешканці доволі часто були вихідцями із далеких країн, але не менше було й уродженців невеличких українських містечок. Усі вони привносили в образ цієї вулиці свій колорит, амбітність та життєлюбність.
XX століття з його історичними зрушеннями надало Хрещатикові нового, «соціалістичного», забарвлення, тож повоєнна відбудова вулиці згуртувала киян на справді всенародну толоку. По суті йшлося про кардинальну зміну архітектурного обличчя Хрещатика, надання йому єдиного стилю та ансамблевих рис.
Тож спробуємо розповісти про кожний будинок на старому Хрещатику, а при нагоді про сучасні споруди, про його архітектуру та її творців, про громадські, торговельні та інші заклади.
Оставить отзыв