Аліменти. Законодавство. Коментар. Судова практика
Є в наявності
Код товару: 147810
420 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Аліменти. Законодавство. Коментар. Судова практика
Кількість сторінок:
400
Рік випуску:
2020
ISBN:
978-966-667-769-6
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
твердый
Бумага:
Офсетная
Формат:
60*90/16(145мм*215мм) Середній
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Аліменти. Законодавство. Коментар. Судова практика
Сім’я, сімейни відносини, сімейні цінності та традиції є тими складовими суспільства, які завжди знаходять свої втілення в житі і людини. У сьогоденні сімсіиі відносини базуються на принципах рівності сторін, автономності іа поваги інституту сім’ї в соціально-правових відносинах, гуманізму та парітет-ності зобов’язань сторін по відношенню один до одного. Адже в цих відносинах реалізується соціальна спадкоємність, численні зв’язки між людьми.
Сім’я представляє собою безумовно складний людський феномен, що базується на відмінних від усіх інших формах взаємодії: особистій довірі, любові, прив’язаності. І саме завдякі цьому відбувається соціалізація людини з урахуванням особливої системи її ролей, сприйняття соціальних та правових норм, численних організаційних поведінкових форм.
Складний характер сім’ї і сімейних відносин у сучасних умовах вимагає відповідного і адекватного розуміння проблем, шо виникають у постсімейних відносинах. На мікрорівні, особливе значення має міжособистісна взаємодія в сім’ї, організація сімейного життя, групова поведінка близьких осіб. При цьому важливо враховувати систему соціальних ролей, в які включені члени сім’ї, зокрема як носії бізнесових та ділових стосунків, традицій державних службовців, самоствердженні шкільних вчителів, лікарів, самозайнятих осіб тощо.
Складність сімейних відносин вимагає від юристів враховувати міжосо-бистісну взаємодію, особливості групової поведінки, що залежить від соціальних, економічних і соціокультурних умов життєдіяльності членів сім’ї, психологічних феноменів її учасників. Одним із таких феноменів є аліментні віносини, до яких дехто ставиться як до тягаря або до негативної соціальної стігми, аніж до добровільного обов’язку, що особа покладає на себе як наслідок постсімейних відносин. Адже навіть по завершенню певних відносин лишаються економічні та культурні традиції. Особливості сім’ї, нові виклики усе ж таки визначаються пануючими економічними відносинами. Сім’я не обмежується лише родинними взаєминами, а передбачає і спільне мешкання родичів, наявність спільних елементів побуту, сімейного домашнього господарства, розподілу праці, допомоги та захисту.
03 липня 2018 р. було прийнято Закон України № 2475-УШ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», що набрав чинності 28 серпня 2018 р. (далі - Закон України № 2475-УІІ), яким внесено зміни до низки законодавчих актів.
Мета Закону полягає у створенні передумов для вдосконалення системи конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, коли батьки не мають згоди щодо утримання дітей і спосіб утримання дітей вирішується судом. На сьогодні існує безпрецедентна кількість невиконаних судових рішень за позовами про стягнення аліментів, а також рішень про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України. Батьки-боржники, які безпідставно не сплачують аліменти, які зловживають правом батьків і чинять перешкоди у виїзді дитини за кордон з метою відпочинку, навчання, спорту тощо, чинять протиправно, не виконують або виконують неналежно покладені на них обов’язки і зловживають своїми правами. Протиправна поведінка в сімейних правовідносинах може виявлятися також і в здійсненні сімейних прав усупереч їх призначенню, зокрема на шкоду дитині. Одним із засобів впливу на неналежне виконанням сімейно-правових обов’язків батьків є заходи юридичної відповідальності, передбачені законодавством. Норми про відповідальність, санкції сімейного права сконструйовані таким чином, що мають на меті захист дитини, а не лише відповідальність батьків. Механізм їх застосування має на меті спонукати недобросовісних батьків виконувати свої обов’язки, і обмежують їх у зловживанні правами.
Залишити відгук
Хіти продажу