Консервація і зберігання документів
Є в наявності
Код товару: 141761
175 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Консервація і зберігання документів
Автор:
Кількість сторінок:
156
Рік випуску:
2020
ISBN:
978-617-7748-92-1
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
мягкий
Бумага:
Офсетная
Формат:
60*84/16(145мм*200мм) Середній
Види видань:
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Консервація і зберігання документів
Одним з основних завдань бібліотек України є зберігання різних видів документів. Бібліотеки увібрали в себе духовні й матеріальні надбання попередніх поколінь і зберегли їх до наших днів. Видатним зразком комплексного аналізу історії охорони пам’яток в окремих регіонах України стала підготовка багатотомного «Зводу пам’яток історії і культури України», наукових збірників, присвячених охороні, використанню та пропаганді пам’яток історії і культури.
В умовах інформатизації, зберігання фондів є важливим каналом відродження національної духовної культури й інтелектуалізації сучасного українського суспільства, акумуляції соціокультурного досвіду, реалізації права громадян на вільний доступ до оперативної та ретроспективної інформації, фіксованої на різних матеріальних носіях.
Гострота і важливість проблеми збереження культурної спадщини повинні сприйматися суспільством з повною відповідальністю, інакше наша країна ризикує втратити те багатство, яким дійсно може пишатися.
Формування понятійно-категоріального апарату у сфері «зберігання бібліотечних фондів» вимагає конкретизацію змісту та обсягу споріднених базових понять: «збереженість фонду», «збереження фонду», «зберігання фонду». Як більш містким, слід користуватися поняттям «зберігання фонду» у розумінні застосування комплексу певних заходів, які забезпечують найраціональніший спосіб розташування фонду, довготривалу збереженість його вмісту з метою довгострокового використання. Поняття «збереження фонду» використовується у тому випадку, коли йде мова про цілість і задовільний фізичний стан тих носіїв інформації, що складають бібліотечний фонд. Така смислова диференціація понять прискорить теоретичне та практичне розв’язання проблеми збереження бібліотечних фондів в Україні.
Навчальна дисципліна «Консервація і зберігання документів» є одним з важливих курсів професійної підготовки фахівців у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи.
Сучасна вітчизняна бібліотечна наука і практика мають у своєму розпорядженні великий теоретичний, методичний, практичний потенціал у справі збереження бібліотечних документів. Необхідно осмислити місце й значення цього процесу, глибоко усвідомити його специфіку, виявити напрями його розвитку, осмислити традиційні та інноваційні технології.
Залишити відгук