Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей. Методичні рекомендації щодо використання коректурних таблиць
Немає у наявності
Код товару: 13319
400 грн
Повідомити про наявність
Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей. Методичні рекомендації щодо використання коректурних таблиць
Автор:
Безсонова О.К., Гавриш Н.В.
Кількість сторінок:
336
Рік випуску:
2018
ISBN:
978-966-194-121-1
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
твердый
Бумага:
Офсетная
Формат:
60*84/16(145мм*200мм) Середній
Вага:
1210 г
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Калейдоскоп інформаційно-ігрової творчості дітей. Методичні рекомендації щодо використання коректурних таблиць
Можливо, багато хто серед іграшок свого дитинства пам'ятає найдивовижнішу - калейдоскоп. Трішки повернеш трубу, зрушиш картинку, і з'являється новий візерунок. Скільки не крути, кожного разу узори будуть неповторні. Технологія, яку ми маємо честь представити читачам у цьому методичному посібнику, за ключовими ознаками має багато спільного з калейдоскопом. Як і в калейдоскопі, в нашій технології формування інфор-маційно-ігрової творчості, до засвоєння й подальшого застосування якого ми щиро запрошуємо педагогів і батьків разом із дітьми, завдяки виконанню численних цікавих завдань, вправ знання, уявлення будуть постійно збагачуватись, змінюватися.
Основним засобом інформаційно-ігрової творчості в нашому методичному посібнику виступають коректурні таблиці, ігри-вправи-завдання з якими будуть постійно зрушувати, коригувати уявлення дітей про предмети, допомагатимуть комбінувати їх у нові зв'язні блоки, відчувати пов'язаність усього з усім. Запропоновані завдання, ігри та вправи сприятимуть розвитку мислення й мовлення дітей, удосконаленню сприймання, уваги, пам'яті, забезпечать пізнавальну активність, стійкий інтерес до інтелектуальної діяльності.
Автори посібника, реалізуючи гуманістичний підхід до освіти, прагнуть НАВЧАТИ, НЕ НАВЧАЮЧИ, надати можливість, за умови незначної нашої підтримки, дитині САМІЙ ВІДКРИВАТИ ГОРИЗОНТИ СВОГО ЗНАННЯ, постійно відчуваючи його відносність й рухомість, що орієнтує людину на ОСВІТУ ПРОТЯГОМ УСЬОГО ЖИТТЯ.
Посібник укладено з урахуванням особливостей світосприймання, психічного розвитку дітей різного віку. Так, кількість картинок для молодших дошкільників складає 9-12, тоді як старшим дошкільникам пропонуємо таблиці з 24-25 картинками. Суттєво ускладнюється з віком і зміст запитань і завдань за таблицями. З огляду на широке змістове інформаційне поле, задане Базовим компонентом дошкільної освіти, неможливо охопити всі аспекти змісту дошкільної освіти. Відтак для кожної вікової групи подані лише основні таблиці, кількістю від 23 до 25. Кожна з них має інформаційно-методичний супровід у формі завдань, запитань, вправ, ігор, текстів тощо. Водночас, спираючись на ара-мірний опис змісту таблиць, поданий у методичних рекомендаціях, і ознайомившись з суттю технології, педагоги і батьки можуть самостійно створити таблицю з будь-якої теми і розробити серію завдань і запитань до неї. Зазначене підкреслює надзвичанний креативний потенціал роботи з коректурними таблицями.
Таблиці представляють собою матрицю, що складається з предметних картинок, дібраних за тематичним принципом. Кожна з картинок має свій номер (крім засвоєння цифр, діти одержують ще один орієнтир для швидкого розумового Д зорового руху по таблиці), найменування зображення (що дає змогу мимовільно запам 'ятовуватн образи слів); це збільшує можливості для урізноманітнення завдань, допоможе краще орієнтуватися на аркуші, підвищить техніку читання за рахунок засвоєння частотного словника, в якому слово співвідноситься з картинкою. В методичних рекомендаціях подано також опис і зразки важливих для організації практичної роботи з таблицями додаткових елементів (символів, стрічок, стрілок, геометричних фігур), що дадуть змогу максимально оптимізувати інте-лектуально-мовленнєву діяльність дітей.
Зауважимо, що застосування в освітній роботі з дошкільниками коректурних таблиць буде успішним лише за умови дотримання психолого-педагогічних принципів, важливих для перетворення навчання на цікаву й змістовну гру. Передусім, це принцип багатоваріантностї, реалізація якого передбачає спрямовування дітей на пошук різноманітних варіантів правильного рішення, а не задовольняння єдиним. По-друге, принцип радісного навчання. що вимагає створення доброзичливої, психологічно комфортної, позитивно забарвленої атмосфери, насиченої радістю відкриття, успішного розв'язання завдання. Надзвичайно важливо реалізувати принцип партнерства, взаємної зацікавленості, рівноправного кола дорослих і дітей, об'єднаного лише прагненням спільного пошуку й відкриття істини.
Сподіваємося, що застосування в роботі з дітьми нашої технології буде не лише корисним, а ще й надзвичайно приємним. Навчайтеся граючи і грайте навчаючись залюбки!
Залишити відгук