Алгоритми та структури даних
Є в наявності
Код товару: 137745
500 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Алгоритми та структури даних
Автор:
Шаховська Н.Б.
, Голощук Р.О.
Рецензент:
Цегелик Г.Г., Медиковський М.О., Матвійчук Я.М.
Кількість сторінок:
216
Рік випуску:
2024
ISBN:
978-966-2025-95-8
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Серія:
Мова:
українська
Обкладинка:
мягкий
Бумага:
Офсетная
Види видань:
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Алгоритми та структури даних
Шановний читачу, подаючи на Твій критичний огляд результати нашої [ колективної праці сподіваюсь на взаєморозуміння та активну співпрацю. І Безсумнівним є той факт, що частина структурно-логічної схеми освітньо-наукового напряму «Інженерія даних та знань», по якій ми презентуємо посібник, і а саме - алгоритми та структури даних, є напрямком, який динамічно і розвивається.
Хочемо спочатку зафіксувати базові позиції та мотиви, які слугували нам І основними засадними принципами під час роботи над рукописом пропонованого і посібника.
По-перше, започатковуючи проект, автори в повній мірі усвідомлювали велику [ складність та надвеликі обсяги інформаційних матеріалів, які видруковуються [та з'являються на книжкових полицях маркетів, як то електронних так і і традиційно - звиклих книгарень та книгозбірень.
По-друге, автори з великою уважністю знайомились з набутим досвідом, який зафіксований як результат аналогічних спроб інших авторських колективів і та висвітлення результатів досліджень інших наукових шкіл та напрямків, а і також спробували викласти своє бачення принципів побудови алгоритмів.
По-третє, автори, під час підготовки рукопису, сповідували ідею прикладання І теоретичних знань та набутків до вирішення конкретних, прорахованих і практикою, завдань. У посібнику є фрагменти програм, що подають прикладне І вирішення тих чи інших задач. Програми написані на мовах Паскаль та Сі, як Е базових з основ програмування.
Начальний посібник складається з вступу, 10-ти розділів та додатків.
У розділі 1 подано поняття алгоритму, визначено виконавців алгоритму та прокласифіковано алгоритми за типами і складністю. Приклади пояснюють, як І розрізнити алгоритми за класами та як визначити їх властивості. Подано основні І визначення теорії алгоритмів: машина Тьюринта, рекурсія, теза Чорча.
Розділ 2 присвячений розгляду різних типів структур даних. Описано рівні І структур даних та здійснено їх класифікацію. Подано особливості відображення структур даних у пам’яті комп'ютера.
У розділі 3 описано одну з найпростіших та водночас найпоширеніших структур даних — масив. Описано операції, що можуть виконуватися над масивом. Показано способи подання масивів. Також здійснено опис структури даних тилу «запис» і показано, що записи найчастіше подаються за допомогою масивів. Подано характеристики динамічних структур даних типу «стек», «черга», «дек» та показано відмінності між ними.
У розділі 4 описано одну з найпростіших та водночас найпоширеніших структур даних — масив. Описано операції, що можуть виконуватися над масивом. Показано способи подання масивів. Також здійснено опис структури даних типу «запис» і показано, що записи найчастіше подаються за допомогою масивів. Подано характеристики динамічних структур даних типу «стек», «черга», «дек» та показано відмінності між ними.
Розділ 5 присвячений описанню методів прискорення доступу до даних в таблицях. Одним з таких методів є використання хеш-функцій. Проте, під час хешування можуть виникати колізії даних та потреба у рехешуванні.
Розділ 6 присвячений опису дерев та визначенню операцій над ними. Подано приклади роботи з деревами різної арності.
У наступному розділі подано визначення графа та охарактеризовано його основні властивості. Показано способи подання графа та варіанти реалізації операцій над ним.
У розділі 8 розглянуто алгоритми пошуку стрічок: прямий пошук, Ахо- Корасика, Кнута-Моріса-Прата, Рабіна-Карпа, Боуєра-Мура. Подано алгоритми пошуку у масивах та списках.
Розділ 9 присвячений методам внутрішнього та зовнішнього сортування.
У розділі 10 подано опис жадібних алгоритмів.
У додатках наведено завдання до лабораторних робіт.
Залишити відгук