Ділова українська мова. За новим українським правописом
Є в наявності
Код товару: 140421
330 грн
Купити
КУПИТИ ЗА ОДИН КЛІК
Ділова українська мова. За новим українським правописом
Автор:
Кількість сторінок:
324
Рік випуску:
2022
ISBN:
978-617-566-711-8
Дивитись всі характеристики
Видавництво:
Мова:
українська
Обкладинка:
мягкий
Бумага:
Офсетная
Формат:
60*84/16(145мм*200мм) Середній
Шрифт
Times New Roman
Вага:
370 г
Види видань:
Згорнути
Доставка і оплата
Якщо замовлення понад 2000 грн
- за тарифами перевізника!
Кур’єром по Києву 1-2дня
- до 2000 грн
-55 грн
- понад 2000 грн
- безкоштовно
Транспортними службами по Україні
- Укрпошта
- 3-7 днів
- Нова Пошта
- 2-3 дні
Оплата
Готівковий, безготівковий, Visa/MasterCard
Опис книги Ділова українська мова. За новим українським правописом
Це — друге видання першого в Україні навчального посібника, у якому подано правила, що вносять зміни у написанні слів за новим Українським правописом. Автор не насичує видання пропонованими варіантними доповненнями, що є у певній мірі притаманні мові на різних етапах її історичного розвитку, а використовує лише ті мовні елементи, що відповідають даному спрямуванню і є обоє 'язковими. Посібник допоможе опанувати сферу мовно- -мовленнєвих явищ, специфіку ділового стилю; поглибить риторичні та етико-психологічні знання, що є невід'ємними у сучасному діловому колі. Також враховано вимоги Національного стандарту України, що установив загальні правила складання документів та оформлення реквізитів.
Видання містить орієнтовну навчальну програму.
Навчальний посібник орієнтує на вивчення ділової української мови усної і писемної. Висвітлено правила, що вносять зміни у написанні слів за новим Українським правописом. Наголошено на публічному мовленні, міжособистісному спілкуванні, службовій бесіді; підкреслено роль комунікативних якостей та функцій спілкування. Подано мову ділових документів: правописні норми; мовний етикет; способи вираження логічної послідовності; структуру складання і синтаксичні особливості тексту. Видання містить навчальну програму.
Для студентів вищих навчальних закладів. Також добре прислужиться всім, хто хоче опанувати сферу мовно-мовленнєвих явищ, специфіку ділового стилю.
Навчальний посібник складається із шести розділів, що вирізняються чіткістю мови і легко сприймаються.
Перший — знайомить із виникненням писемності; становленням української мови; розвитком словникової справи в Україні; функціонально-стилістичними можливостями синонімів, антонімів, паронімів, омонімів, діалектної лексики та фразеології. Наголошується на поняттях мовної норми, як історично обумовленого явища; особливостях використання функціональних стилів; розглядається значення однозначних і багатозначних слів, вживання термінів та іншомовних слів в українській мові. Прикметне слово від вчених-мовознавців, які увійшли до Української національної комісії з питань нового правопису.
Другий - висвітлює особливості українського усного мовлення у різних сферах застосування. Закцентовано увагу на усному діловому мовленні, зокрема, одному з найскладніших видів — публічному (доповіді, промови). Виокремлено: міжособистісне спілкування; службова бесіда; ділова бесіда; діалогічне мовлення. Порушено питання усунення психологічних труднощів між співрозмовниками. Йдеться про культуру мовлення і манери; комунікативний етикет; традиції і тонкощі вітання у колі ділових партнерів. Проаналізовано значення комунікативних функцій спілкування. Це синтаксична будова мовлення; інтонаційні можливості, що характеризуються логічним наголосом, мелодійністю та іншими просодичними засобами; відображено роль несловесної комунікації.
Третій - орієнтує на писемну мову. Це мова ділових документів, що створює їх ефективність. А саме: способи вираження логічної послідовності документа; структура складання та правописні норми тексту; синтаксичні особливості, що є обов’язковими для ділової мови. Вирізнено мовний етикет ділової кореспонденції, передусім, елементи ввічливості у звертанні до офіційних осіб. Запропоновано матеріал щодо вживання географічних назв у ділових документах, великої літери та графічних скорочень. Зроблено наголос на пунктограмі (розділові знаки) - одному із засобів загальноприйнятої писемної мови.
Четвертий - тлумачить складні випадки українського правопису. Серед них - правила зі змінами у написанні окремих слів, прізвищ, власних назв, що є обов’язковими, відповідно до нового Українського правопису. Це допоможе при складанні ділових документів; підготуванні публічних виступів (оскільки вони є проміжною формою між усною і писемною літературною мовою).
П’ятий - практичний цикл. Його призначення: зміцнити теоретичні основи з української мови та набути практичних навичок.
Шостий - ілюструє окремі зразки ділових документів, що зустрічатимуться протягом навчання студентів і у майбутній професійній діяльності.
У додатках - навчальна програма «Сучасна ділова українська мова». А також семінар-тренінг «Сила слова - шлях до успіху», що стане джерелом збагачення переконуючого живого слова.
Залишити відгук